Kapı Eşiği

Kapı Eşiği
Göster:
Sırala:

FIAT EGEA SD/HB/SW 2015 > KAPI EŞİĞİ 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

FIAT LINEA SD 2007 > KAPI EŞİĞİ 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

FORD COURIER VAN 2014 > KAPI EŞİĞİ 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

RENAULT CLIO 4 HB 5D/SW 2012 > KAPI EŞİĞİ 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

VOLKSWAGEN T6 TRANSPORTER VAN 2015 > KAPI EŞİĞİ 3 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

VW PASSAT B8.5 SD/SW 2019 > İÇ KAPI EŞİĞİ 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

Araba Kapı Eşiği

Kapı eşiği kapının boşluk kısmının alt bölümünde bulunan hafif yüksek basamağa denilmektedir. Kapı eşiği ev kapılarında bulunduğu gibi araçların kapı bölümünün iç kısmında da bulunmaktadır. Gündelik hayatta oldukça sık kullandığımız arabalarımızda araç sürüş keyfini daha konforlu ya da keyifli hale getirmek için araçlarımıza aksesuar eklemeleri yapabiliriz. Tercih ettiğimiz bu aksesuarlar araba dışı ve araba içi aksesuarlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Aynı zamanda bu aksesuarları ihtiyaç ya da dekorasyon amaçlı tercih ederek de bu malzemeleri kendi arasında ayırabiliriz. Bu aksesuarlar içerisinde aracın iç mekânında kullanılabilecek araç kapı eşiği birçok arabada tercih edilen ve görülen yardımcı aksesuar parçalarındandır. Araçlarda gövde ve kapı arasındaki bağlantının birleşmesini kapı eşiği sağlar. Oto kapı eşiği araçlarda inilip binilirken oluşabilecek hasarı korumak için ya da dekorasyon amaçlı tercih edilebilir.

 

Örneğin olumsuz hava koşullarında arabaya ihtiyaç duyulduğu zaman bireylerin araca binerken ayakkabılarının kirli olması söz konusu olabilir. Bu çok doğaldır. Bu esnada araca bir hasar ya da aşınma oluşmasını engellemek amacıyla araçlarda kapı eşikleri tercih edilebilir. Kapı eşiği nedir? Sorusuna cevap verecek olursak kapı eşikleri yalnızca araçlarda ve evlerde bulunan giriş kısmını hem dekore eden hem de işleve sahip nesnelerdir. Kapı eşiği çıtası daha çok ev kapılarında bulunurken alüminyum kapı eşiği ya da ledli kapı eşiği gibi çeşitler araba için tercih edilmektedir. Evlerde ise daha çok laminant kapı eşiği veya mermer kapı eşiği kullanılır. Araçlarda kullanılan kapı eşiği ışıklı olması durumunda aracınıza şıklık katabilir. Ledli kapı eşiği çok sevilen eşik modelleri olmasıyla sürücülerin tercih ettiği bir modeldir. Aracın orijinal haline zarar gelmemesi ya da aksesuar olarak tercih edilmesi bakımından kullanılan bu eşikler pratik bir çözüm sağlayarak araç kullanıcısına daha konforlu bir yolculuk keyfi sağlayabilir.

Kapı Eşiği Kullanımı

Araçların iç mekânında tercih edilen kapı eşikleri kullanılımı bakımından oldukça kolaydır. Bu kullanım türü araç kapı eşiğinin hani modelden ya da maddeden yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. Araç kapı eşiği koruma bandı da araç sürücülerinin tercihi olabilmektedir. Özellikle uzun süre araç kullanımı durumunda kapı eşiği hasar görebilir ya da aşınabilir. Bu durumda kullanacağınız yeni kapı eşiği sorununuza çözüm olabilir. Kapı eşikleri kullanacağınız model, madde boyut ve yapılarına göre fiyat değişikliği gösterebilir. Arabanın orijinalliğinin bozulmasını istemeyen araç kullanıcıları kapı eşiği korucuyucu da kullanabilir.

 

Çoğu kullanıcının tercihi olan ışıklı kapı eşiği aracın hem aydınlatmasında hem de iç aksesuarın güzelleştirilmesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Bu Led ışıklar istenilen renkte olabilir. Araba kapı eşiği monte edilerek daha sağlam hale getirilebilir. Genelde kapı eşiklerinde yapışkan bant bulunurken kapı eşiğinde monte daha kullanışlı olabilir. Ancak eşiğin değiştirilme durumunda yapışkanlı olması sökülmesi açısından da daha avantaj sağlar. Buna rağmen araç kapı eşiğinin yapıldığı madde sonucuna göre yapışkan pek sağlamlık gösteremeyebilir. Bu noktada isterseniz silikon sayesinde iyice sağlamlaştırabilirsiniz.

 

Kapı Eşiği Fiyatları

Bir ihtiyaç karşısında, ihtiyaç duyulan yer ev ya da araba ise bu nesnelerin sahibi açısından daha çok önem taşır. Özellikle de ihtiyaç duyulan nesne araba ise bireyler araçlarına daha çok özen gösterebilir. Bunun sebebi araçlarını aksesuar ya da yardımcı ekipmanlarla daha kullanışlı hale getirmek istemeleridir. Böylece araçla ilgili bir şey alırken taşıt sahipleri tereddüt etmezler. Bu aksesuarlar arasında yer alan oto kapı eşiği ise yine araç sahipleri açısından büyük önem taşır. Kapı eşiği çıtası aynı işlevi görse de araç sahipleri tarafından model ve farklılığa göre tercih edilebilir. Kapı eşiği fiyatları arasında değişiklik sebepleri eşikte kullanılan maddeye göre ya da modellere göre farklılık gösterebilir. Genellikle kolay kullanım sağlamaya yarayan bu kapı eşikleri alüminyum olarak tercih edilir. Aynı zamanda krom da çok tercih edilen eşik modelleri arasındadır. Araç kullanıcıları kapı eşiği tercihi yaparken arabanın yapısını da göz önünde bulundurmalıdır. Kuvvetli bir yapıştırıcıya sahip kapı eşiği hem sağlamlık hem de kolay kurulum avantajı verebilir. Montajlı tercih edilmesi ise uzun ömürlü kullanım oranı sağlar. Kullanıcılar kapı eşiği yorumlarına dikkat ederek araçlarına uygun seçimi yapabilirler.