Stop Çerçevesi

Stop Çerçevesi
Göster:
Sırala:

FORD TRANSIT VAN 2003 > 2013 STOP ÇERÇEVESİ 2 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

RENAULT CLIO 4 HB 5D 2012 > STOP ALT ÇITASI 4 PRÇ. P.ÇELİK

Ürün ÖzellikleriKrom ürünler, uygulanacak araca özel ölçüler esas alınarak hazırlanan kalıplar ile ü..

Araç Stop Çerçevesi

Bagaj kapağı ile arka stoplar arasında küçük bir yer vardır. Bu boşluğun adı stop çerçevesidir bu çerçevenin daha güzel görünmesi için de yapılacak modifiyeler bulunmaktadır. Otomotiv sistemlerinin gelişimi her geçen gün artarak sürmeye devam etmektedir. Bu gelişmelerden bir yenisi ise son zamanlarda yaygınlaşmaya ve popülerleşmeye başlayan star stop sistemleri ve stop çerçevesidir. Peki stop çerçevesi ne işe yaramaktadır? Stop çerçevesi trafikte öndeki araçla aradaki mesafeyi korumak ve olası bir çarpmanın önüne geçmek için kullanılması bazı durumlarda ölümcül kazaların önüne geçtiği zorunlu bir araç sistemidir. Bunun dışında stop çerçevesi aracını modifiye etmek isteyen ve kendine göre kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar için de vazgeçilmezdir. Stop çerçevesinin yanı sıra trafikte kaza oranını en aza indiren bir yeni icat ise Star-Stop sistemidir. Trafikteki bekleme süresi boyunca araç motorunun gereksiz yere çalışmasının önüne geçmekte olan start stop sistemi, marş motoru, start-stop sistemi uyumlu motor kontrol ünitesi, akü şarjı ve sensor gibi parçalardan oluşmaktadır. Start-stop sistemi sayesinde yoğun trafikte ya da kırmızı ışıkta otomatik araçlar bütünüyle durduktan çok kısa süre sonrasında motor durmaktadır. Stop ettiğinde ise aracın içindeki elektrik yüklerine enerji akışı sürmektedir. Manuel araçlarda vites boşa alındığında motor kapanmaktadır. Ardından ise harekete hazır olunduğunda debriyaja tekrar basılmasıyla beraber birkaç saniye içerisinde motor tekrar çalışmaktadır.

Stop Çerçevesi Ürünleri

Volkswagen Polo MK5/6R/6C Stop Çerçevesi: Polo stop çerçevesinin mat, parlak ve siyah renk seçenekleriyle ilgi çekmektedir. Aracını kişiselleştirmek isteyen kişilerin genel tercihleri arasındadır. Kolay uygulama ve uzun ömürlüdür. Ayrıca sökme ve delme işlemi gerektirmez, söküldüğünde iz bırakmaz ve dış etkilere karşı yüksek dayanıklılık gösterir. Alman Oracal 641 folyodan kesilmiştir. Uygulama öncesinde uygulanılacak bölge yağ, toz ve kirden arındırılmalıdır. Uygulama işlemi gölge bir yerde yapılmalıdır, güneş ışınlarından uygulama esnasında uzak durulmalıdır. Montaj işlemi tercihen iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi kuru uygulamadır, kuru uygulamalarda öncelikle kesilmiş folyoyu yerleştirin ve stop çerçevesinin uygulanacağını bölgenin bir yüzeyinin bir köşesine baskı yaparak uygulayın. Daha sonra kalan kısımlarını ragle, el veya bez yardımıyla yüzeye uygulamalıyız. Uygulanan folyonun büyüklüğüne bağlı olarak, silikon kâğıt yapıştırılmadan hemen önce tamamen çıkartılabilmekte veya yapıştırma işlemi süresinde yavaşça sökülebilmektedir.

Fiat Egea Stop Çerçevesi: Fiat egea stop çerçevesi diğer stop çerçevelerine oranla daha farklıdır bu fark stop çerçevesinin tüm stop lambasını kaplamasından kaynaklanmaktadır, sadece dış kenar detayı için tasarlanmıştır. Ürün oracal 641/651, 70 mikron folyodan kesilmiştir. Dış etkilere karşı orta vadede dayanıklılık göstermektedir. Kolay uygulama ile servise ihtiyaç duymadan kişi direkt olarak kendisi uygulayabilir. Uzun ömürlüdür, araçta sökme, delme gerektirmez. Ayrıca söküldüğünde iz bırakmamaktadır. Uygulama işlemi beyaz taşıyıcı kâğıdın tamamı değil yuvarlak kısımlarından bir miktar açılır, hizalama yapılarak açılan kısım yapıştırılır, kalan kısımların havası bir kez daha alınarak taşıyıcı kâğıt kademeli olarak uygulanır. Montaj öncesi uygulama yapılacak bölgenin temiz olduğundan emin olup ön montaj talimatlarına uyup uymadığı kontrol edilmelidir.

Jetta Stop Çerçevesi: Jetta stop çerçevesi aracınızı kişiselleştirmek adına çok başarılı bir tercihtir. Ürün montajı sırasında yanınızda maket bıçağı bulundurmanız önerilir. Ürün oracal 641/651 70 mikron folyodan kesilerek üretilmiştir. Dış etkenlere karşı orta derecede dayanıklılık göstermektedir. Kolay uygulama sayesinde herhangi bir servise ihtiyaç duymadan montajı yapılabilmektedir. Uzun ömürlüdür, sökme delme gerektirmez söküldüğü zaman iz bırakmaz. Uygulama işlemi beyaz taşıyıcı kâğıdı tamamen değil, yuvarlak olan kısımdan bir miktar açılır, hizalama yapılarak açılan kısım yapıştırılır, kalan kısım havası bir bez ile alınarak taşıyıcı kâğıt üzeri kademeli olarak açılarak uygulanmalıdır.

Graficar Volkswagen Golf 7 7,5 Stop Çerçeve: Golf stop çerçevesi kolay uygulanması sayesinde kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Uygulama esnasında herhangi bir kesme delme işlemi gerektirmemektedir. Montaj sırasında herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmaz. Ürün Oracal 641 folyodan kesilmiştir. Dış etkilere karşı son derece dayanıklıdır. Mat, parlak ve siyah renkleri en tercih edilen renkleri arasındadır. Kolay uygulama sağlarken aynı zamanda uzun ömürlüdür. Kesme delme işlemine ihtiyaç duyulmaz sökülmek istediği zaman ise iz bırakmadan kolayca çıkarılabilir. Montaj için servise ihtiyaç duyulmaz.